Новакът Люлин с успешен старт в Западната група на Висшата лига

Без драми премина първия кръг в Западната група на второто ниво от шампионата по волейбол при мъжете – Висшата лига. Петгеймови битки не се получиха, като почти всички срещи приключиха в три гейма.

Единственият двубой в четири гейма бе в Горна Малина, където новакът във Висшата лига Люлин (София) отбеляза изключително успешен старт в Западната група. Волейболистите, водени от новия си треньор Ангел Кошеджийски победиха като гости Звездец  с 3:1 (25:18, 25:17, 26:28, 25:23) в мач, който се игра в Спортната зала на Горна Малина. Така люлинци записаха първи три точки в актива си и още от началото показаха, че имат амбиции да бъдат сред водещите тимове в шампионата.

С успех на старта се поздрави и изпадналияj от Суперлигата тим на Миньор (Перник), който се наложи над другия новак Етрополе с 3:0 (26:24, 26:24, 25:18). Въпреки трегеймовата победа, успехът не дойде много лесно за перничани, които срещнаха голям отпор от етрополци и успяха да наложат волята си в първите две части на мача с повече опит в решителните моменти.

Безпроблемно начало отбеляза тимът на Ботев (Луковит) който взе победа у дома над Град (Белоградчик) с 3:0 (25:17, 25:11, 25:20) за около 65 минути игра.

Стабилен старт отбеляза и съставът на Тетевен Волей, който спечели гостуването си на Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:21, 27:25, 25:23).

Поради нечетният брой отбори в групата - девет, в първия кръг почиваше тимът на Сливнишки герой (Сливница).