И Виляреал подгони Барса и Реал (видео)

Отборът на Виляреал излезе трети в Примера дивисион след убедителен успех с 4:1 над Алавес в първия мач от 11-ия кръг. С успеха Виляреал събра 17 точки, колкото има и Гранада, и изостава само на точка от Реал Мадрид и на 2 от Барселона, като двата гранда са с мач по-малко. В събота трябваше да се изиграе първото Ел Класико за сезона, но заради протестите в Каталуния мачът беше преместен за декември.
Тон на головата фиеста на "Естадио де ла Серамика" даде Карл Токо-Екамби в 13-ата минута. Резултатът се запази до почивката, а след паузата зрителите видяха нови четири гола. Гостите от Алавес за кратко се върнаха в мача, след като в 50-ата минута Лукас Перес изравни.
Екамби даде аванс на отбора си с гол в 65-ата минута, а в последните 10 минути Жерард Морено и Хави Онтиверос оформиха крайното 4:1.