Монтана прегази Черно море (статистика)

Волейболният тим на Монтана се поздрави с втора поредна победа в Суперлигата на България при мъжете, след като надигра като домакин Черно море (Варна) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:18) в среща от 2-ия кръг, играна тази вечер пред около 350 зрители в зала "Младост".

Така монтанчани излязоха начело във временното класиране с 6 точки след 2 победи от 2 мача, като изместиха Добруджа, който има по-лошо точково съотношение, но преди изиграването на останалите двубои от кръга. "Моряците" пък са без записана победа до момента. В следващия, междинен, 3-и кръг Монтана гостува на Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато Черно море е домакин на добричлии. Мачовете са в сряда (30 октомври).

Играчите на Даниел Пеев контролираха играта в по-голямата част от срещата. Единствено в първия гейм монтанчани изоставаха, но набраха инерция и успяха да наваксат. Впоследствие, Монтана не срещна проблеми и записа чиста победа.

Най-полезен за Монтана бе капитанът Тодор Вълчев с 16 точки (1 блока, 3 аса, 63% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане) за победата. Тодор Костов добави още 11 точки (3 блока, 2 аса и 86% ефективност в атака) за успеха. За варненци Явор Генов реализира 17 точки.

МОНТАНА - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:23, 25:20, 25:18)
МОНТАНА: Мачией Мадей, Миколай Сърнецки 4, Тодор Вълчев 16, Радослав Попов 9, Тодор Костов 11, Борис Наков 1 - Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов 8, Денимир Димитров 1, Стефан Чавдаров 6)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
ЧЕРНО МОРЕ: Христо Енков, Емилиян Георгиев 1, Явор Генов 17, Калоян Балабанов 8, Николай Колев 6, Даниел Ал Атраш 2 - Христо Христов-либеро (Димитър Василев 2, Траян Иванов 2, Йоан Кайряков, Димитър Славов)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ.