Сасуоло изплува от дъното (видео)

Сасуоло се наложи с 1:0 над Верона като гост и вече е извън зоната на изпадащите в Серия "А". Филип Джуричич се разписа в 50-ата минута и сложи край на серията от три поредни загуби на тима, воден от Роберто Де Дзерби.

Успехът е първи за Сасуоло далеч от дома през сезона. Верона пък допусна второ поредно поражение и остана 15-о място със същия актив от 9 точки, но с по-лоша голова разлика от днешния си съперник.

Домакините играха без опитния португалец Мигел Велосо, а Сасуоло започна в предни позиции с Грегоар Дефрел и Доменико Берарди. Първото полувреме не предложи никакви интересни ситуации пред двете врати, но грубостите бяха много и реферът Лука Пайрето вдигна цели 7 жълти картона.

В началото на втората част късметът обърна гръб на Верона, след като последователно Даниеле Фараони и Валерио Вере нацелиха гредите. В 50-ата минута Джуричич стреля силно извън наказателното поле и изненада Марко Силвестри - 0:1.

До края реферът закръгли картоните на 10, а Алфред Дънкан също стреля в гредата и не успя да вкара втори гол за гостите.

В следващия кръг Сасуоло ще приеме Фиорентина, а Верона ще е гост на Парма.