Севиля прекърши Дюделанж с класика за едно полувреме (видео)

Севиля постигна очаквана победа с 3:0 над Дюделанж в домакинството си от група "А" на Лига Европа. Петкратният победител в турнира продължава без грешка, записвайки трети успех от три мача. Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" обаче успяха да сломят съпротивата на съперника едва през второто полувреме, когато паднаха и трите попадения.

Първата част Дюделанж стоеше доста стабилно и не позволи на испанците да открият резултата. Още в началото на втората част обаче Севиля намери верния път към гола. В 48-ата минута Оливер Торес центрира и Франко Васкес с глава порази вратата за 1:0.

В 75-ата минута резултатът бе удвоен. Мунир Ел Хадади напредна и стреля, вратаря спаси, но Васкес отблизо довкара за 2:0.

Три минути по-късно падна и третото попадение за домакините. Серхио Ескудеро подаде по земя за Мунир, който от движение засече във вратата за 3:0.

Така Севиля вече има 9 точки и е на 1-ото място в класирането. Дюделанж пък заема 3-ата позиция в групата с 3 точки.

Севиля - Дюделанж 3:0
1:0 Васкес (49)
2:0 Васкес (75)
3:0 Мунир (78)