Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Рен игра 41 минути с двама по-малко и беше близо до сензацията

ЧФР (Клуж) надделя с 1:0 над Рен като гост в сблъсък от третия кръг в група “Е” на Лига Европа, в която са още отборите на Селтик и Лацио. Двубоят във Франция беше драматичен до последно, като съдията извади три червени картона. Домакините играха с двама души по-малко в продължение на 41 минути, но независимо от това имаха няколко положения и даже пропуснаха дузпа.

Още в 5-ата минута вратарят на Рен Едуард Менди получи директен червен картон за нарушение точно пред наказателното поле. Разправията около решението на рефера продължи четири минути, след като Чиприан Йоан Деак реализира отсъдения пряк-свободен удар. Под рамката на домакините застана резервата Пепе Боне, който със своите едва 16 г. и 254 дни постави нов рекорд за най-млад страж в Лига Европа.

Френските футболисти не се притесниха и в 28-ата можеха да изравнят, но Мбайе Дианг не уцели вратата от дузпа.

Секунди след началото на второто полувреме от игра беше изгонен още един футболист на Рен - Едуардо Камавинга. И той беше санкциониран за нарушение на откъсващ се играч.

Очакваше се Клуж вече да няма проблеми, но това не се случи. Амбицираните домакини имаха две добри положения, но не успяха да ги вкарат. В 82-ата румънците също останаха в намален състав, след като за втори жълт картон беше отстранен Матео Сушич.