Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

"Червените дяволи" се измъкнаха с победа от "гробището" в Белград (видео+галерия)

Манчестър Юнайтед измъкна трудна, но сладка победа с 1:0 от гостуването си на Партизан в Белград. Срещата от група "L"  от Лига Европа се очакваше с огромен интерес в сръбската столица и стадионът бе претъпкан, а феновете направиха страхотна атмосфера за футбол. "Червените дяволи" отново не бяха особено убедителни в този мач и в голяма част от времето бяха надиграни от "Гробарите", но въпреки това късметът се усмихна на гостите, които си тръгнаха с трите точки след гол от дузпа на Антони Марсиал в 43-ата минута. Домакините на три пъти също претендираха за дузпа в своя полза, но съдията прецени, че и в трите ситуации няма нарушение от страна на играч на англичаните.

Треньорът на Партизан Саво Милошевич залага само на един изнесен нападател в лицето на Умар Садик. От по-задни позиции ще го подкрепят Зоран Тошич, Такума Асано и Сейдуба Сума.

Манчестър Юнайтед пристигна в Белград с доста проблеми около състава. Поради тази причина Оле Гунар Солскяер е направил някои промени в единайсеторката. В атака започват Антони Марсиал и Джеси Лингард. Хуан Мата, Скот Мактомини и Джеймс Гарнър пък ще движат играта в средата на терена.

Срещата започна с шанс за Партизан. В 8-ата минута Садик бе намерен с центриране от фаул, но ударът с глава на нападателя не успя да намери очертанията на вратата.

В 15-ата минута почти по идентичен начин се стигна и до първото положение пред другата врата. Мата центрира от фаул за Мактомини, който стреля с глава отблизо, но покрай вратата.

25 Партизан - Манчестър Юнайтед

В 22-ата минута Мактомини имаше нова възможност. Той стреля извън наказателното поле, но неточно.

В 35-ата минута Зоран Тошич застраши вратата на Серхио Ромеро с опасен далечен удар, но точността му изневери и топката мина встрани.

В 37-ата минута обаче Джеси Лингард бе на косъм да открие резултата. Той стреля от границата на пеналта и нацели дясната греда.

Отговорът на домакините бе блестящ и в 40-ата минута Садик отправи страхотен шут, който също срещна гредата зад Ромеро.

Минута по-късно и Асане пробва диагонален изстрел, но малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

В 42-ата минута обаче Манчестър Юнайтед организира атака на скорост, Брендън Уилямс бе спънат в наказателното поле и съдията посочи бялата точка за дузпа. Марсиал се нае да изпълни наказателния удар и не сгреши за 0:1.

В началото на второто полувреме Партизан получи фаул на добра позиция пред наказателното поле. Бибрас Натхо изпълни и ударът му бе добър, но неточен.

В 49-ата минута и домакините претендираха за дузпа, след като Сума падна след сблъсък с Фил Джоунс, но съдията не видя основание да посочи бялата точка.

Натискът на сърбите се засилваше и в 52-ата минута Сума се освободи пред наказателното поле и шутира, но Ромеро спаси.

В 66-ата минута "Гробарите" за втори път поиската дузпа, този път за игра с ръка на защитник на Юнайтед в наказателното поле, но и този път реферът Хавиер Естръда не даде 11-метров удар. Минута след това имаше още една ситуация с игра с ръка на Уилямс, но и този път испанският арбитър не даде дузпа за домакините, които силно се изнервиха от това решение.

В 74-ата минута Садик стреля от движение и кълбото премина опасно близо до вратата, но в аут.

Домакините продължиха да търсят изравняването и в 86-ата минута Натхо стреля от границата на пеналта, но над вратата.

Тази победа изкачи Манчестър Юнайтед на върха на класирането със 7 точки. Партизан пък вече е 3-и с 4 точки.