Две дузпи качиха Йънг Бойс на върха в група "G" (видео)

Йънг Бойс се наложи с 2:0 над гостуващия Фейенорд и оглави класирането в група "G" на Лига Европа. Тимът на Херардо Сеоане още веднъж показа, че е много силен домакин и реши нещата в своя полза още до почивката с два гола от дузпи, дело на остриетата Роже Асале и Жан-Пиер Нсаме. Двубоят ще се запомни и със сбиването между фенове на двата тима.

Преди този мач всички отбори в групата имаха по 3 точки. И докато Йънг Бойс е единственият тим без загуба в швейцарското първенство, то Фейенорд се представя крайно неубедително в Ередивизие. В състава на Яп Стам започна 18-годишният халф Оркюн Кокчу, а атаката водеха Стивън Берхуйс, Луис Синистера и Сам Ларсон. Жан-Пиер Нсаме и Роже Асале пък бяха двамата нападатели на домакините.

Швейцарците бързо взеха инициативата, а защитата на Фейенорд беше смутена и допускаше много грешки. Една от тях беше наказана и Йънг Бойс поведе в 14-ата минута с гол от дузпа на Асале. Наказателният удар беше отсъдена за игра с ръка на Едгар Йе, който получи и жълт картон.

Домакините продължиха да притискат съперника и в средата на полувремето вече водеха с 2:0. И вторият гол падна от дузпа. Този път виновник беше вратарят на Фейенорд Кенет Вермеер, който фаулира Асаме, а Нсаме не сбърка от бялата точка.

До почивката Фейенорд създаде само едно чисто положение, но то бе пропуснато от Синистера. Яп Стам трябваше да прави и принудителна смяна заради контузията на Йе, който беше заменен от Ерик Ботегин. В самия край на полувремето Фабиан Лустенбергер от Йънг Бойс също получи травма, а в игра се появи Джанлука Гаудино.

Гостите от Ротердам бяха активни в началните минути на второто полувреме, но стигнаха само до един удар на младока Кокчу. Йънг Бойс действаше подчертано дефанзивно и рядко контраатакуваше, въпреки скоростта на нападателите си.

В последния четвърт час в атаката на Фейенорд се появи и Лусиано Нарсинг, но комбинациите на тима на Яп Стам не се получаваха и Йънг Бойс спокойно стигна до трите точки. За отбора от Берн това беше пети пореден домакински мач без загуба в евротурнирите.

В следващия кръг на 7 ноември швейцарците ще гостуват на "Де Кюип", а Рейнджърс ще е домакин на Порто.