ЦСКА удари Левски след тайбрек (видео + галерия)

Волейболистите на ЦСКА победиха драматично  Левски с 3:2 (25:21, 21:25, 25:15, 24:26, 15:11) в мач от 2-ия кръг във волейболната Суперлига на България, който се игра пред около 400 зрители в столичната зала “Васил Симов”.
Владимир Николов не можеше да разчита на трима от основните си волейболисти преди двубоя.

Капитанът Смилен Мляков все още не е възстановен от разкъсване в прасеца, а в началото на седмицата подобна травма, но на двуглавия бедрен мускул, получи Методи Ананиев.

46 ЦСКА - Левски

Трифон Лапков бе с вирусно заболяване и висока температура преди началото на мача.

Александър Попов пък трябваше да се лиши от услугите на Симеон Александров, който получи здравословен проблем няколко час апреди мача.

Вечното дерби ЦСКА - Левски започна равностойно. Равенството се запази до 6:6, когато Гордан Люцканов реализира за Левски. Пусната топка на Владимир Станков и атака на Мартин Павлов даде аванс на ЦСКА от 2 точки при 8:6. Атака на Христо Цветанов и аса на Мартин Павлов доведе до 10:7. ЦСКА поведе с 4 точки при техническото прекъсване 12:8. Ас на Марк МакГивърн намали разликата до 1 точки при 11:12. Два поредни аса на Иван Колев дадоха аванс на “червените” от 16:12. Ас на Александър Николов намали резултата до 14:16. Теодор Тодоров записа ас, след като топката се разходи по мрежата и тупна в полето на Левски. ЦСКА поведе с 20:15 след атака в мрежата на Гордан Люцканов. Разпределителят Стоил Палев и Трифон Лапков се появиха в игра. Комбинация Палев - Лапков намчали резултата до 20:22. ЦСКА стигна до геймбол при 24:21. Блокада на национала Теодор Тодоров срещу атака на Трифон Лапков даде успеха на “червените” в първата част с 25:21.
Трифон Лапков остана сред резервите в началото на втората част и Гордан Люцканов се завърна на игрището. “Сините” поведоха убедително в началото, след като Христо Цветанов атакува в аут - 5:1. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Иван Колев намали до 3:5, а младият диагонал Димитър Димитров хвана на блокада атака на Александър Николов - 4:5. ЦСКА изравни при 5:5, след като Делчо Раев допусна грешка.
Марк Макгивърн изведе Левски напред при 6:5. Самуил Вълчинов атакува в мрежата за 6:6. Христо Цветанов атакува на скорост в центъра за 10:10. Левски поведе с 2 точки при техническото прекъсване - 12:10. Двойна блокада на Теодор Тодоров и Димитър Димитров намали резултата до 13:14. ЦСКА изравни при 15:15 и 16:16. Блокада на Гордан Люцканов даде аванс от 2 точки на “сините” при 18:16. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Мартин Павлов намали до 18:19. Единична блокада на Гордан Люцканов даде аванс от 4 точки за Левски при 23:19. Иван Колев намали до 21:23. Александър Николов се справи с тройна блокада и изведе “сините” до геймбол при 24:21. Ас на Гордан Люцканов и Левски спечели втората част с 25:21.
46 ЦСКА - Левски 46 ЦСКА - Левски
“Сините” поведоха с 3:1 в началото на 4-ия гейм. ЦСКА изравни при 3:3 след единична блокада на неостаряващия 41-годишен Христо Цветанов. Равенството се запази до 8:8. Две атаки в аут на Гордан Люцканов и ЦСКА поведе с 10:8 Теодор Тодоров направи 11:9. Трифон Лапков атакува в аут и ЦСКА поведе с 14:10 и 16:11. Троен блок намали разликата до 14:16. Иван Колев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 17:14. Трифон Лапков намали до 17:19 след успешен блокаут. Гордан Люцканов направи 18:20. Левски свали разликата само до точка при 20:21. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Резервата Милослав Димов би начален удар в аут - 20:22. Левски изравни при 22:22 след блокада. Мощна атака на Иван колев от зона 4 по диагонала и 23:22 за “червените”. Трифон Лапков изравни при 23:23 с атака по диагонала от зона 2. Иван Колев атакува в аут и Левски стигна до геймбол при 24:23. Александър Попов взе второто си прекъсване за ЦСКА в този гейм. Младият Георги Татаров се справи с тройна блокада и 24:24. Трифон Лапков хвана на блокада атака на Иван Колев и 26:24 за Левски в 4-ата част.
Волейболистите на ЦСКА поведоха със 7:4 в тайбрека след блокада срещу атака на Самуил Вълчинов. Мартин Павлов направи 10:7. При 11:7 Владимир Николов взе прекъсване за Левски. Мартин Павлов излезе “сините” напред при 13:8. Самуил Вълчинов намали до 11:13. Младият Владимир Гърков би начален удар в аут и ЦСКА стигна до мачбол при 14:11. Строхотна единична блокада на Христо Цветанов донесе успеха на ЦСКА в тайбрека с 15:11 и 3:2 гейма в мача.

За най-полезен играч в мача беше избран Мартин Павлов от ЦСКА, който беше най-резултатен с 19 точки (3 аса, 1 блок, 45% ефективност в атака, 30% перфектно и 43% позитивно посрещане).

Иван Колев добави още 17 точки (3 аса, 1 блок, 52% ефективност в атака, 17% перфектно и 33% позитивно посрещане).

41-годишният бивш национал Христо Цветанов добави 11 точки (3 блока, 50% ефективност в атака), а националът Теодор Тодоров се отличи с 10 точки (3 аса, 3 блока, 40% ефективност в атака).

За Левски Гордан Люцканов заби 24 точки (3 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака, 15% перфектно и 48% позитивно посрещане). Самуил Вълчинов добави още 14 точки (2  блока, 46% ефективност в атака, 32% перфектно и 58% позитивно посрещане).

ЦСКА - ЛЕВСКИ 3:2 (25:21, 21:25, 25:15, 24:26, 15:11)
ЦСКА: Владимир Станков 5, Димитър Димитров 8, Иван Колев 17, Мартин Павлов 19, Христо Цветанов 11, Теодор Тодоров 10 - Валентин Пейчев-либеро (Георги Татаров 7)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
ЛЕВСКИ: Делчо Раев, Самуил Вълчинов 14, Гордан Люцканов 24, Александър Николов 4, Теодор Богданов 7, Марк МакГивърн 5 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 6, Владимир Гърков 1, Стоил Палев, Трифон Лапков 7)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ.