Локо (ГО) пропиля два гола аванс, но надви Поморие

Локомотив (Горна Оряховица) постигна труден успех с 3:2 във визитата си на Поморие. На стадиона в Несебър “железничарите” поведоха с два гола още до осмата минута, но пропиляха аванса си през второто полувреме, за да може Атанас Фиданин да донесе ценните три точки с гол от дузпа.

Не бяха изминали и три минути от началото на мача и Георги Колев изведе Локо напред в резултата. В 8-ата минута Михаил Минков удвои аванса на гостите, които предусещаха, че мачът ще бъде лесен. След отпускане в редиците на Локомотив се стигна и до логичния гол на Георги Чукалов в 62-ата минута. Домакините от Поморие заличиха пасива си в 68-ата минута с гол на Тихомир Кънев след добра атака. Така се стигна до 79-ата минута, в която Локомотив (Горна Оряховица) получи правото да изпълни дузпа, реализирана от Атанас Фиданин. В 87-ата минута Милен Танев можеше да подари точката на Поморие, но изпълни доста слабо дузпа, отсъдена в полза на домакините.

В следващия 14-и кръг Локомотив гостува на Пирин (Благоевград), който победи с 3:1 Хебър (Пазарджик), а Поморие гостува на Струмска слава.