Дерби за чест и характер

ЦСКА и Левски няма да атакуват титлата, но ще бранят традициите

ЦСКА посреща Левски днес от 18:30 часа в първия епизод на вечното дерби през новия сезон в родното волейболно първенство. Класика, която в последно време загуби от стойността си, що се касае до амбициите на двата клуба в борбата за титлата, но която винаги ще си остане стожер, когато става въпрос за чест и традиции. Червени и сини може и да не претендират за златните отличия в Суперлигата и да нямат отговор относно възможностите на Хебър и Нефтохимик, но каквото и да се случва, винаги ще привличат вниманието върху себе си.

Така ще бъде и тази вечер във "Васил Симов". Домът на армейците, които те изключително отчетливо бранят със зъби и нокти, що се касае до вечното дерби. Статистиката показва, че момчетата на Сашо Попов нямат поражение в своя храм от големия съперник за първенство вече повече от 6 години. За последно това се случи на 19 март 2013-а, когато Левски ликува с 3:2 гейма във втори четвъртфинален плейоф, след което успя да отстрани ЦСКА с 2:1 победи в серията. Оттогава червените са били домакини 5 пъти на сините и само веднъж са загубили точка - при 3:2 на 18 ноември 2016-а.

Големият плюс за подмладената селекция на Попов днес е липсата на гостуваща агитка. Армейците ще разчитат изцяло на подкрепата от трибуните, докато в Левски ще трябва да се справят с този фактор. Въпреки това сините имат предимството на опита, който натрупаха, играейки в почти същия състав и през миналата година. Това е и основната разлика между двата състава. Домакините почти изцяло подмениха отбора заради финансовата криза, която ги налегна, а Владо Николов се радва на комфорт и спокойствие. В случая обаче това няма да има голямо значение. Защото за разлика от други мачове и сблъсъци във вечното дерби никога парите не са били водещи.

06.11.2009 Суперлига ЦСКА - Левски Васил Симов 3:1

Заб.: Изиграни са 30 мача, ЦСКА има 23 победи, Левски - 7, при геймова разлика 79:41 в полза на ЦСКА.