Сари: Добре, че запазихме самообладание

Треньорът на Ювентус Маурицио Сари похвали своите играчи за победата с 2:1 над Локомотив (Москва). Макар да доминираха почти през целия мач, домакините трудно стигнаха до победата след късен обрат. Наставникът обаче е доволен, че футболистите му са запазили самообладание и не са се поддали на нервността и напрежението.

“Имахме някои проблеми в защита. За съжаление получихме гол на контраатака и съперникът заигра дори още по-прибрано. Важното е, че запазихме самообладание, останахме спокойни и движехме добре топката. Чувствахме, че мачът ще се обърне в наша полза, но бе важно да не допускаме излишан нервност и паника. Все пак отправихме 28 удара. Казах на момчетата, че чупим всички рекорди по задържане на топката в Шампионската лига. Рискът бе да не се изнервим от това, че се забиваме в стената и не можем да я пробием. Но играчите запазиха самообладание”, заяви Сари.

“В един момент почувствах, че Локомотив вече няма сили да контраатакува, затова рискувах с включването на Игуаин и Рабио, който да играе рамо до рамо с Бентанкур. За съжаление нашата схема е такава, че атаките ни минаваха през центъра. През второто полувреме започнахме по-често да опитваме атаки по дясното крило, а Пауло Дибала заигра като трекуартиста, но и той има склонност да атакува отдясно, така че атаката ни отново стана твърде еднотипна. Ще трябва да поработим над това. Не смятам, че подходът ни към мача е бил грешен. През първото полувреме действахме на по-бавни обороти и не бяхме много острои в предни позиции, но причината за това бе физическа, а не психологическа. Играем през три дни и е нормално да има и умора. Локомотив също започна бавно, но в един момент вдигна оборотите, докато ние изиграхме цялото полувреме в едно темпо. Добрата новина е, че бяхме стабилни психически, защото в противен случай нямаше да запазим самообладание и нямаше да открием как да отлючим ключалката на съперниковата врата”, добави специалистът.