Бреша спря победната серия на Фиорентина (видео)

В последен мач от 8-ия кръг на Серия "А" Бреша и Фиорентина завършиха 0:0. Гостите доминираха, но не успяха да постигнат четвърта поредна победа и да се изкачат на 5-ото място в класирането. За Бреша точката е добре дошла. Отборът на Еудженио Корини затрудни Ювентус и Наполи, но загуби минимално. Днес новакът в елита отново беше в ролята на аутсайдер и се пребори за положителен резултат, благодарение на който напусна зоната на изпадащите.

Двубоят на "Марио Ригамонти" започна с известно закъснение, защото натовареният трафик забави пристигането на гостите. Винченцо Монтела заложи в шести пореден мач на един и същ състав, а сред титулярите на Бреша не беше Марио Балотели.

Вместо СуперМарио започна Флориан Айе, който прати топката в мрежата на Фиорентина още в началните минути, но попадението му беше отменено след преразглеждане на ситуацията с ВАР. Преди топката да стигне до Айе, Сандро Тонали игра с ръка и реферът Джанпаоло Калварезе взе правилно решение.

Фиорентина отговори с няколко скоростни атаки, но защитата на домакините действаше организирано и не допусна опасни положения пред вратата, пазена от Йесе Йоронен.Балотели се появи със старта на второто полувреме, а малко по-късно неговият съотборник Даниеле Десена получи тежка контузия и беше изнесен на носилка. Вероятно опитният защитник е със счупен глезен.

Фиорентина притисна съперника, а Федерико Киеза иимаше претенции за дузпа, но реферът прецени, че италианският национал е симулирал. При смяната си Киеза реагира бурно, което пък не се хареса на Монтела.

В последните минути Херман Песейя и Гаетано Кастровили пропуснаха да донесат трите точки на Фиорентина.

В следващия кръг тимът от Флоренция ще е домакин на Лацио, а Бреша ще гостува на затъналия Дженоа.