Локо (Пд) удари Черно море на "Лаута" и е на четвъртфинал за Купата

Локомотив (Пловдив) отстрани Черно море и се класира за 1/4-финалите от турнира за Купата на БФС при юношите от набор 2002/03. Момчетата на Васил Гърков победиха "моряците“ с 2:0 в реванша на "Лаута" и с общ резултат 2:1 продължават в следващата фаза на надпреварата. Първият шанс в двубоя се откри пред Петър Петров. Защитникът на Локомотив се извиси след центриране, но ударът му с глава мина покрай вратата.

В 38-ата минута Божидар Зелямов нацели страничната греда след топовен изстрел от 35 метра. През втората част Локомотив продължи да натиска своя съперник. В 53-ата минута Сашо Лебанов изведе на стрелкова позиция Николай Борисов, който не сгреши за 1:0. Това даде допълнителен импулс в редиците на "черно-белите“, които само след пет минути стигнаха до нов гол. Даниел Димитров с далечен удар направи резултата 2:0.

В заключителните секунди гостите можеха да стигнат до гол – състезател на "моряците“ прати встрани от вратата на Кристиан Томов.