Лацио издрапа до реми с Аталанта след три гола пасив на почивката (видео)

Отборите на Лацио и Аталанта завършиха наравно 3:3 на “Олимпико” във вълнуващ двубой от 8-ия кръг на Серия “А”. Гостите от Бергамо водеха с 3:0 на почивката, но римляните стигнаха до ремито с три попадения през втората част, последното от които дойде в добавеното време на мача.

Аталанта беше пълен господар през първото полувреме и заслужено водеше с три гола преднина след неговия край. Луис Муриел откри резултата в 23-ата минута, а едва пет по-късно колумбиецът удвои аванса на своя тим от пряк свободен удар. В 37-ата излезлият сам срещу вратаря Алехандро Гомес направи резултата 3:0.

Домакините обаче не се предадоха, като след почивката излязоха напълно мотивирани да избегнат поражението и заиграха много по-добре. Така в 69-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Хосе Паломино срещу Чиро Имобиле, като именно нападателят я превърна в гол. По-малко от 60 секунди по-късно Хоакин Корея с мощен шут намали изоставането на “орлите” за 2:3. В 89-ата минута бергамаските изпуснаха няколко отлични възможности за четвърти гол. Това им изигра лоша шега, защото в добавеното време резервата Мартен де Роон фаулира Имобиле в наказателното поле и така предизвика втора дузпа за “бианкочелестите” в мача. Италианският национал се зае с нейното изпълнение, което му осигури неговото 9-о попадение за сезона, както и точката за римския отбор.

Така Аталанта изпусна възможността да се изкачи на първото място в класирането поне за няколко часа. Вместо това тимът остава на 3-ата позиция със 17 пункта, след като за първи път през тази кампания губи точки на чужд терен. Лацио пък вече е 5-и с 12 пункта в своя актив.