Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Дежавю: Бизони - Атлетик и Блус - Академици са 1/2-финалите за Купата на България

За втора поредна година груповата фаза в турнира за Купата на България по бейзбол премина без никаква изненада. Нещо повече, втората по значимост надпревара излъчи абсолютно същите полуфиналисти и те сформираха същите двойки като през 2018 г.

В група А първо място зае вицешампионът от Българската бейзболна лига Бизони (Благоевград), а на втора позиция се нареди бронзовият медалист Академици (София). Двата тима разгромиха НСА-Лъвове (София) с нокаут разлики – съответно 13:2 и 11:1, а в директния мач "бизоните" надделяха с 5:4.

В група Б очаквано победител стана шампионът и защитаващ Купата на България София Блус, който надигра Атлетик (София) с 9:4 и Юнак (София) с 12:2. В сблъсък за второто място "атлетите" се наложиха над "юнаците" с 9:6.

Във Финалната четворка отборите ще се срещнат "на кръст" тази събота (19 октомври): Бизони - Атлетик на ст. "Портър Фийлд" в Благоевград и Блус - Академици на ст. "Октомври" в София. Финалът е в неделя (20 октомври) на игрището в Студентски град в столицата.