Сент Етиен изтръгна успех в дербито с Лион при дебюта на Пюел

Феновете на Сент Етиен видяха първа домакинска победа на своите любимци едва в деветия кръг на френската Лига 1.
В неделната вечер “зелените” успяха да излъжат Лион с 1:0 в 119-ото издание на "Дерби Роналпен" с късен гол на резервата Роберт Берич и записаха втори пореден успех след този над Ним като гост в предишния кръг. Попадението на словенеца падна едва в 90-ата минута, който засече с глава едно центриране на Риад Будебуз в наказателното поле.
В добавените пет минути игрово време гостите от Лион опитаха отчаяно да върнат попадението, но съперникът умело задържаше топката и не им позволи да вземат инициативата.
Така треньорът Клод Пюел дебютира с успех начело на Сент Етиен в дербито на Рона срещу съперник, който през седмицата впечатли с победата си с 2:0 над РБ Лайпциг в Шампионската лига, но тази вечер не показа играта от Европа.
"Зелените" събраха 11 точки в актива си и вече са 13-и във временното класиране, изпреварвайки именно днешния си съперник. Лион е 14-и с 9 точки, като е с еднакъв актив с 18-ия Тулуза. Последният Метц е само с точка по-малко.