Атлетико позволи на Реал Мадрид да дръпне на върха (видео)

Отборите на Валядолид и Атлетико Мадрид завъртяха 0:0 в мач от осмия кръг на Ла Лига. Сандро Рамирес изпусна дузпа за домакините в 36-ата минута след спорна ситуация в наказателното поле. В 82-ата Анхел Корея удари греда. Като цяло срещата беше равностойна. Ремито позволи на лидера Реал Мадрид да остане убедителен водач - с три точки пред Атлети, с четири пред Гранада и с пет пред Барселона, като каталунците са с мач по-малко.

В четвъртата минута Ян Облак улови сигурно след шут на Сандро Рамирес. Първото полувреме не беше достатъчно атрактивно и най-запомнящото се беше спорна дузпа за “бяло-виолетовите”. В 32-ата Томас се протегна в наказателното поле и трудно можеше да се види дали рита крака на Сандро. Бившият играч на Барселона падна в наказателното поле. На съдията му трябваха няколко минути консултация с ВАР и детайлно видеопреглеждане, за да отсъди дузпа. Сандро я пропусна, след като прати кълбото над напречната греда.
Момчетата на Диего Симеоне започнаха агресивно втората част. В 49-ата Ренан Лоди стреля извън целта, а топката облиза гредата след шут на Саул минута по-късно. В 54-ата Алваро Мората беше изведен сам срещу вратаря Жорди Масип. Испанският нападател отигра от въздуха и нацели вратаря в лицето. Четири минути след това Сандро изпревари Стефан Савич и от трудна ситуация създаде положение, пращайки топката покрай далечната греда. В 82-ата Анхел Корея тресна далечната греда след неочакван за вратаря удар. Четири минути по-късно стана “горещо” и пред вратата на Облак, като топката премина критично близо до гредата след опасно центриране.