Урал на Хичо не успя да спре шампиона (видео)

Руският шампион Зенит се завърна на върха в местното първенство след рутинна победа с 3:1 над Урал като гост в двубой от 12-ия кръг. Титуляр за домакините беше българинът Николай Димитров, който обаче не успя с нищо да попречи на съперника да наложи превъзходството си.

Още в 3-ата минута Бранислав Иванович вкара за питерци след асистенция на Артьом Дзюба. В 27-ата Магомед Оздоев удвои на празна врата.

Хичо беше заменен в 51-вата минута, а седем по-късно Олег Шатов от състава на Зенит си вкара автогол. Надеждите на Урал за нещо се изпариха само пет минути по-късно, когато Сердар Азмун направи 3:1 за своя тим.

По-късно днес ЦСКА (Москва) може отново да излезе начело, като за тази цел трябва да надвие Ростов.

Отборът на Урал е само с една победа в последните пет кръга и е чак на 11-о място.