Монпелие спря възхода на Монако

Монако се оттласна от дъното в класирането на Лига 1 с последователните победи над Ница и Брест, но днес претърпя загуба с 1:3 при визитата си на Монпелие и пропусна да се изкачи в горната половина на таблицата. Монпелие пък още веднъж се доказа като силен домакин и вече е в топ 6.

"Монегаските" имаха по-голямо притежание на топката, но домакините създадоха повече и по-чисти положения. В 31-ата минута Флоран Моле скочи най-високо след центриране на Гаетан Лаборд и с глава откри резултата. 2:0 направи Педро Мендеш от непосредствена близост в 39-ата минута.

В 56-ата минута Моле подаде на Анди Делор и той сложи край на интригата. Монако успя само да стигне до почтен гол чрез Уисам Бен Йедер в 68-ата минута. В 81-ата Александър Головин получи червен картон.

Монако е на 14-о място с 9 точки, а в следващия кръг ще приеме Рен. На Монпелие предстои гостуване на Реймс.