Нико Ковач: Не сме готови да играем силно през 3-4 дни

Наставникът на Байерн (Мюнхен) Нико Ковач отчете, че тимът му заслужено е отстъпил на Хофенхайм с 1:2 в среща от Бундеслигата. Поражението дойде като гръм от ясно небе на фона на успеха със 7:2 срещу Тотнъм в Шампионската лига от вторник.

“Не изглеждаме готови да правим силни мачове на всеки 3-4 дни - коментира треньорът. - Победата на Хофе не е незаслужена. Така стоят нещата. Не успяхме да повторим силното си представяне от вторник. Първата част беше добра за нас, имахме положения, но не бяхме достатъчно настоятелни, когато трябваше. След почивката допуснахме много грешки и не натискахме съперника.”

Ковач се скара и на Корентен Толисо, който загуби топката при ситуацията за първия гол на Хофенхайм. “Такова нещо не трябва да се допуска в такава опасна зона. В такъв случай трябва да върнеш към вратаря или някой от централните защитници, или да направиш нещо друго, но не и това.

Междувременно беше потвърдено, че Дейвид Алаба и Люка Ернандес няма да играят за националните си отбори заради контузии. Австриецът е с пукнато ребро, но самият той не знае колко време ще се възстановява, като уточни, че това може да отнеме до 3 седмици. Французинът пък е с проблем в коляното.