Хохлов не издържа и хвърли оставка след поредната загуба (видео)

Старши треньорът на Динамо (Москва) Дмитрий Хохлов напусна поста си след днешната загуба от Оренбург (0:2). Ръководството на клуба прие оставката на бившия национал и обяви, че до няколко дни ще назначи временен наставник.

Динамовци са в зоната на изпадащите в Премиер лигата след три поредни загуби и общо 5 мача без победа. Отборът има едва 10 точки след 12 кръга, което по никакъв начин не кореспондира с мащабната лятна селекция, включваща имена като Максимилиан Филип, Роман Нойщетдер, Шарл Каборе, Оскар Хилемарк, Силвестър Игбун и Клинтън Н'Жие. На всичкото отгоре, динамовци отпаднаха на ранен етап и от Купата на Русия.

Хохлов застана начело на "бяло-сините" през 2017 година. През миналия сезон той класира тима на 12-о място в РПЛ, а амбициите бяха през този да се преследва място в топ 5.

Лошите новини продължиха с контузията на крилото Жоаозиньо. Бившият футболист на Левски напусна терена принудително в края на първото полувреме и от Динамо се опасяват, че става въпрос за сериозна травма.

От 42-ата минута гостите играха с човек по-малко след червения картон на Артур Юсупов. През втората част Оренбург се възползва от численото си предимство и стигна до победата с голове на Артьом Кулишев (61') и Урош Радакович (88').

Победата затвърди възхода на отбора, воден от Виталий Федотов. Оренбург вече е осми в класирането, след като спечели 4 от последните си 5 мача.