Севиля не сбърка у дома (видео)

Отборът на Севиля изкова втора победа в група “А” на Лига Европа след 1:0 над гостуващия Апоел (Никозия). Новото попълнение Хавиер Ернандес - Чичарито вкара единствения гол в 17-ата минута. Като цяло тимът на Юлен Лопетеги имаше пълен контрол върху двубоя, но не стигна до друго попадение.
Испанците стартираха с тотално превъзходство относно владението на топката, но без реални ситуации за гол. Те отбелязаха попадение с първата си голова опасност. В 17-ата минута Мунир Ел Хадади получи сам отляво, центрира по земя и Хавиер Ернандес издебна да легне на шпагат и да отбележи от седем метра - 1:0. Гостите отговориха с удар на Паулович в 33-ата - топката прелетя над гредата. В 44-ата Жоан Жордан прати кълбото много близо до гредата.

И след почивката момчетата на Юлен Лопетеги продължиха да владеят топката. В 63-ата минута Алехандро Посо подаде към Франко Васкес, чийто опасно центриране не намери адресат. В 70-ата Апоел можеше да изравни при една от редките си атаки - Яколиш стреля покрай гредата в аут. До края домакините пропуснаха още две-три добри ситуации за гол.