Волфсбергер не се даде на Рома (видео)

Отборите на Волфсбергер и Рома направиха 1:1 в среща от група J на Лига Европа. Спинацола откри за гостите от Италия в 27-ата минута, а Линдъл изравни в 51-ата. И двата тима водят в групата с по четири точки.

Австрийците излязоха в схема 4-4-2 с Шон Вайсман и Андерсон Ниангбо в атака. Никола Калинич поведе нападението на римляните в схема 4-2-3-1.
В 22-ата минута Рицмайер насочи коварно с глава към далечния ъгъл. Вратарят на италианците Миранте се ориентира и изби. Пет минути по-късно “вълците” откриха по куриозен начин. Спинацола беше напокрит на втора греда след корнер, стреля с глава, топката се отклони от тялото на съперник, след което отново се удари в главата на Спинацола. Двама-трима се разминаха пред голлинията и тя тупна и попадна в мрежата - 0:1.
В 50-ата Дзаниоло шутира от 18 метра по земя и затрудни вратаря на съперника. Минута по-късно австрийският тим успя да изравни след зрелищно попадение. Гостите загубиха пред наказателното си поле и Линдъл шутира в далечния горен ъгъл от около 23 метра - 1:1.
В другия мач от групата Истанбул Башакшекир и Борусия (Мьонхенгладбах) също направиха 1:1, като двата тима прибавиха първи точки. Един Виска откри за домакините в 55-ата минута, а Патрик Херман изравни в 90-ата. Голът за турския тим падна след извеждащ пас зад защитата и гол на Виска лице в лице с вратаря. Херман пък изравни, оказал се на точната позиция, след като първо топката се отклони от напречната греда.