Лион наказа грешките на РБ Лайпциг (видео)

Отборът на Лион записа първата си победа в група "G" на Шампионската лига. Това се случи при гостуването на РБ Лайпциг от втория кръг на надпреварата. "Хлапетата" показаха по-голяма точност пред гола и таказаха грешките на своя съперник, да са се поздравят с успеха с голове на Мемфис Депай в 11-ата и Мартен Терие в 65-ата минута.

Гостите поведоха още с първата си възможност в мача. В 11-ата минута Усем Ауар се възползва от грешка в отбраната на домакините и отне топката, преодоля още един защитник и я преотстъпи на Мемфис Депай, който пое и без забавяне отбеляза за 0:1.

В 42-ата минута Депай за втори път порази вратата на съперника, но този път попадението не бе зачетено заради засада.

В същото време и германците имаха своите шансове, но Тимо Вернер пропусна две отлични възможности за гол.

Така Лион търпеливо изчака, за да се стигне до 65-ата минута, когато Терие се възползва от нова грешка в отбраната на РБ Лайпциг, отне пред наказателното поле и вкара за 0:2.

Така Лион се поздрави с успеха и с 4 точки се намира на 2-ото място във временното класиране. РБ Лайпциг пък остава с 3 точки на 3-ото място.