Сари: Отборът започва да играе все по-добре

Старши треньорът на Ювентус Маурицио Сари е доволен, че отборът става все по-силен с мачовете, които играе в първенството и в Шампионската лига. Снощи “Старата госпожа” се разправи с 3:0 с Байер (Леверкузен) за първата си победа в група D.

"Много добър мач за целия отбор. Разбира се, не е лесно да се играе срещу отбор, който има високи показатели на точност на пасовете и на владеене на топката. Но Ювентус беше търпелив.

През второто полувреме бяхме по-добри от гостите, определено го заявявам. Игуаин и Дибала се намират в добра форма, а това са двама футболисти, които карат и другите да играят силно. Имам усещането, че отборът става все по-силен с течение на мачовете. И това усещане се подхранва от вдигането на нивото на някои от защитниците, обясни Сари.

"Харесва ми начина, по който Бернардески тренира в последните дни. Аарън Рамзи обаче се нуждае от почивка. И знаем как да използваме бързината му, но нека да бъде готов на 100 процента.

Хуан Куадрадо подобрява играта си и израстна като десен бек. Матайс де Лихт пък просто разкрива все повече и повече потенциала си. Защитата се движи добре, макар че имаме още какво да желаем от играта си”, каза още Маурицио Сари.