Наполи нанесе шеста поредна загуба на Торино

Отборът на Наполи продължи да показва възходяща форма, след като нанесе шеста поредна загуба на Торино в двубой от 26-ия кръг на Серия А и се изкачи на шестата позиция във временното класиране с актив от 39 точки. Воденият Дженаро Гатузо тим спечели у дома с 2:1 след попадения на Костас Манолас (19) и Джовани Ди Лоренцо (82), докато за гостите в края почетно се разписа Симоне Едера (90).
"Партенопеите" оставиха отлични впечатления през седмицата с играта си при равенството с Барселона (1:1) в първия 1/8-финал на Шампионската лига и гледат с оптимизъм към полуфинала за Купата на Италия срещу Интер в предстоящия четвъртък.
Гостите от Торино стартираха агресивно, като в началото удар на Саша Лукич беше спрян от Манолас, а малко по-късно Никола Максимович изчисти от голлинията удар на Лоренцо Де Силвестри. Постепенно домакините взеха инциативата. Аркадиуш Милик накара Салваторе Сиригу да се потруди, за да спаси негов удар. Стражът на Торино обаче беше безпомощен в 19-ата минута, когато Манолас с глава откри след центриране на Лоренцо Инсиние от фаул. Нисичкият нападател можеше да удвои, но на два пъти се размина с гола. Все пак Наполи стигна до втори гол десетина минути преди края чрез Ди Лоренцо след чудесна асистенция на Дрис Мертенс, който прати топката на далечната греда и играчът на Наполи се оказа най-съобразителен. Това на практика сложи точка на спора, а единственото до което Торино стигна до края беше почетен гол на Едера в добавеното време, който се разписа с глава, след като беше оставен непокрит в наказателното поле.