Берое срази ЦСКА в допълнителния турнир на НВЛ-жени

Волейболистките на Берое (Стара Загора) записаха 9-а победа в НВЛ-жени. "Зелено-белите" надиграха категорично домакините от ЦСКА с 3:0 (25:15, 25:22, 25:13) в среща от Група 3Б от допълнителните турнири в първенствотп, който се играе в столичната зала "Васил Симов".

Старозагорки се изкачиха на 3-о място във временното класиране с 9 победи, 7 загуби и 31 точки. "Червените" пък са 4-и с 10 победи, 6 загуби и 27 точки. Утре (1 март) Берое ще излезе срещу Славия, а ЦСКА играе с Перун (Варна) два пъти - като част от допълнителния турнир и в отложен мач от 11-ия кръг.

Момичетата на Петър Дочев доминираха през по-голямата част от срещата. Единствено във втория гейм домакините от ЦСКА поведоха отначало, но не успяха да удържат и старозагорки поеха инициативата. До края те не срещнаха проблеми и записаха чиста победа.

Най-полезни за Берое бяха Радостина Маринова (1 блок, 4 аса и 48% ефективност в атака) и Дани Найденова (1 блок, 2 аса и 60% ефективност в атака) с по 15 точки за победата. За ЦСКА Александра Костадинова завърши с едва 8 точки.