Бъки е първият финалист в турнира за Купата на България

Защитаващият трофея си Бъки е първият финалист в турнира за Купата на България по хандбал за жени. Габровки победиха Свиленград с 23:20 (10:9) в първия полуфинал мач от Финалния турнир в Шумен. Шампионките имаха превъзходство през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до успеха.

Бъки можеше да предреши мача още преди почивката, когато при 9:6 направи 3-4 чисти пропуска от чисти положения, а в края на полувремето Свиленград успя да съкрати пасива си до само един гол при 9:10. След почивката играха започна по-равностойно, като в 36-ата минута беше фиксирано равенство при 16:16, а в 52-ата минута Свиленград дори поведе с 19:18.

В последните минути, обаче, умората при лидерките на тима си каза думата, а Бъки се възползва от три последователни грешки на Стефка Агова Бъки, отново овладя инициативата и стигна до крайната победа. Мари Томова беше най-резултатна за габровки с 5 попадения. Кристина Миланова се разписа 6 пъти за Свиленград, а Агова добави 5 гола. Вторият полуфинал между домакина Шумен 98 и Етър 64 е по-късно днес.