Кристъл Палас излъга Брайтън в дерби с много положения (видео)

Кристъл Палас победи с 1:0 Брайтън в емоционално местно дерби, играно на "Амекс Стейдиъм". "Чайките" доминираха в големи периоди и създадоха повече положения, но въпреки това загубиха след гол на Джордан Аю в 70-ата минута.

Монтоя, Марч и Тросар започнаха за Брайтън, като това бяха трите промени в селекцията на Греъм Потър. Рой Ходжсън заложи на същия състав, който преди седмица победи Нюкасъл. Капитанът Лука Миливойевич се завърна в групата, но остана на скамейката.

Първата голова възможност пропуснаха гостите в четвъртата минута, когато дълго подаване прехвърли отбраната на Брайтън и Бентеке се озова очи в очи с Райън. Белгиецът опита да отиграе от въздуха, но не намери добре топката, вследствие на което стреля много неточно от чиста позиция. В 10-ата минута Бентеке свали с глава центриране от свободен удар, след което Кояте шутира, но Райън излезе напреди и спаси.  В 18-ата Мопе проби добре отляво и стреля в близкия ъгъл, но Гуаита изби.

Десетина минути преди края на първата част Соли Марч пропусна страхотна възможност за Брайтън, след като получи изключително подаване от Тросар, но от няколко метра не успя да уцели вратата, пращайки топката от външната страна на мрежата. Малко след това Кейхил стреля с глава от четири-пет метра, но топката тупна в земята, след което премина над напречната греда.

В началото на втората част Брайтън пропусна няколко добри възможности. Удар на Дънк с глава срещна тялото на Мопе точно пред голлинията, а след това изстрел на Тросар премина встрани. В 55-ата минута Мопе се озова сам срещу Гуаита, но стреля право във вратаря.

Тези пропуски бяха наказани в 70-ата минута, когато Бентеке изведе по земя Аю, който стреля от малък ъгъл, Райън опита да се намеси, но топката въпреки това влезе във вратата му.

Натискът на Брайтън в края на даде резултат, а в добавеното време удар на Заха срещна гредата.