Нефтохимик остава начело в Суперлигата след победа над Левски (статистика)

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) остава начело в Суперлигата за мъже, след като записа 9-а поредна и общо 16-а победа. Воденият от Николай Желязков тим надигра категорично у дома Левски с 3:0 (25:20, 25:20, 25:16) в най-интересния мач от 18-ия кръг, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Младост".

По този начин шампионите продължават да са еднолично начело във временното класиране с 16 победи, 2 загуби и 47 точки. Левски пък е на 7-о място с 9 победи, 9 загуби и 24 точки. В следващия 19-и кръг Нефтохимик е гост на Хебър (Пазарджик) в голямото дерби, докато "сините" приемат Дунав (Русе). И двете срещи са в петък (6 март) от 18,30 часа.

Шампионите от Нефтохимик имаха водеща роля и в трите гейма на мача. Левски се опита да даде отпор на домакините, като на моменти игра равностойно, но това беше само до средата на първите два гейма, след което бургазлии се откъсваха и правеха разлика. В третата част след равенството при 8:8, волейболистите на Нефтохимик направиха солидна преднина, което пречупи "сините". Нефтохимик затвори гейма при 25:16 и записа чиста победа.

Над всички за Нефтохимик беше Мирослав Градинаров с 15 точки (2 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака) за победата. Капитанът Николай Николов и Георги Петров пък добавиха по 9 точки за успеха.

За "сините" Трифон Лапков се отчете с 14 точки (48% ефективност в атака).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЛЕВСКИ 3:0 (25:20, 25:20, 25:16)
НЕФТОХИМИК 2010: Добромир Димитров 2, Мирослав Градинаров 15, Георги Петров 9, Денис Карягин 8, Николай Николов 9, Илия Петков 7 - Кристиян Петров-либеро (Мартин Пенев, Стоян Самунев, Стефан Георгиев 1, Христо Христов-либеро)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ЛЕВСКИ: Делчо Раев 2, Трифон Лапков 14, Самуил Вълчинов 4, Гордън Люцканов 7, Марк МакГивърн 2, Теодор Богданов 3 - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 3, Владимир Гърков, Александър Николов, Методи Ананиев 2)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ.