Волфсбург убедителен в Швеция (видео)

Волфсбург стигна до убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Малмьо и с общ резултат 5:1 се класира за осминафиналите на Лига Европа. Брекало откри резултата малко преди почивката, а попадения на Герхарт и Виктор в средата на втората част доведоха до класическия успех.

Двата отбора започнаха предпазливо и първата ситуация пред една от двете врати дойде в 17-ата минута. Голови положения като цяло липсваха, но в 41-ата минута германците поведоха. Брекало направи двойно с Вегхорст и прати топката в долния десен ъгъл. Първоначално бе вдигната засада, но след разглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе зачетено.

След почивката Малмьо не се хвърли в атаки, а продължи да бъде беззъб в нападение. “Вълците” пък чакаха на контраатаки и в 65-ата минута вече водеха с 2:0, което до голяма степен реши класирането. Герхарт се разписа от добавка, след като удар на Мехмеди бе отразен. Четири минути по-късно Жоао Виктор също се разписа, увеличавайки аванса на Волфсбург. Чак тогава шведите тръгнаха в атака, но вратарят Кастеелс се справи с опасностите пред вратата си.