"Най-добрият играч в света" се контузи

Филаделфия Севънтисиксърс понесе нов сериозен удар. След като стана ясно, че австралийският пойнт гард Бен Симънс ще отсъства от игра неопределено време заради проблеми с гърба, снощи Фили загуби и другата голяма звезда на тима - Джоел Ембийд.
Джоел Ембийд се самоопредели за най-добрия играч в света
Центърът, който наскоро се самоопредели за “най-добрия играч в света”, игра само 8 минути срещу Кливланд Кавалиърс. Камерунецът напусна игрището още в първата четвърт с навехнато ляво рамо. Днес Ембийд ще се подложи днес на ядрено-магнитен резонанс, който ще покаже степента на сериозност на контузията.

Джоел Ембийд получи травмата след сблъсъка с Анте Зизич. 25-годишният камерунец бе реализирал 3 точки в мача преди излизането си от игра (1-1 в стрелбата от игра и 1-4 от линията за наказателни удари). Сиксърс загубиха гостуването си на “Кавалерите” с 94:108.