Защитаващата титлата си Елизе Мертенс се класира за втория кръг на турнира в Доха

Защитаващата титлата си Елизе Мертенс (Белгия) се класира за втория кръг на силния турнир по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 2.9 милиона долара. Поставената под номер 16 в схемата белгийка победи Цян Ван (Китай) с 6:1, 6:2 за 65 минути.

Носителката на две титли от Големия шлем Гарбине Мугуруса (Испания) стартира с труден успех срещу бившата номер 10 в света Даря Касаткина (Русия). Мугуруса пропиля мачбол във втория сет, но все пак спечели със 7:5, 5:7, 6:3 след 2:49 часа, което е четвъртият най-дълъг мач при жените от началото на 2020 година. Испанката имаше аванс от 5:2 във втория сет, а при 5:4 дори стигна до мачбол, но Касаткина взе пет поредни гейма и направи обрат - 7:5. В третата част имаше общо седем пробива, но Мугуруса взе подаването на съперничката си за 5:3 и при свой сервис затвори мача.

Онс Жабюр от Тунис записа първата в кариерата си победа в основната схема на турнира в Доха и се класира за втория кръг, след като победи Катерина Синякова (Чехия) с 6:3, 6:2. Носителката на две титли от Големия шлем Светлана Кузнецова (Русия) стартира с упеха над туркинята Чагла Бююкакчай с 6:2, 6:2.

Чехкинята Каролина Мухова елиминира Магда Линете (Полша) с 6:3, 6:1, германката Лаура Зигемунд победи Ярослава Шведова от Казахстан с 6:3, 6:2, а Вероника Кудерметова (Русия) надделя над Кристина Младенович (Франция) със 7:6(6), 0:6, 6:3.