Тийм не успя да измести Федерер в ранглистата след загуба на 1/4-финалите в Рио

Поставеният под №1 Доминик Тийм (Австрия) пропусна възможност да измести Роджър Федерер (Швейцария) от третото място в световната ранглиста по тенис за мъже, след като загуби с 6:7(4), 5:7 срещу квалификанта Джанлука Магер (Италия) късно снощи в четвъртфинален мач от турнира в Рио де Жанейро.

"Това е невероятно! За мен е просто сбъдната мечта да играя срещу него и да го победя. Той е невероятен тенисист и в момента изпитвам неописуеми емоции", каза италианецът след срещата, която беше прекратена заради дъжд в петък при 2:1 в полза на Тийм във втория сет.

Турнирът в Рио е първи за Тийм от откритото първенство на Австралия насам и загубата на форма си пролича ясно. Магер задържа подаването си в първите три гейма и получи шанс да затвори срещата при 5:4, когато обаче допусна пробив за Тийм. При втория си шанс обаче италианецът изстреля поредни печеливши удари и завърши срещата с мощен ас за 7:5.

Полуфиналите в Рио също са отложени за по-късно днес заради дъжд. В първия Магер води със 7:6(4), 3:3 на Атила Балаш (Унгария), а в другия Кристиан Гарин (Чили) и Борна Чорич (Хърватия) играят при 6:4, 4:4.