Фортуна с ценни три точки в борбата за оцеляване (видео)

Фортуна (Дюселдорф) стигна до много ценна победа в борбата за оцеляване в Бундеслигата, след като спечели с 2:0 при гостуването си на Фрайбург. За Уве Рьослер това бе първа победа като треньор на Фортуна.

Гостите поведоха в 37-ата минута, когато след ъглов удар Хофман засече топката с глава. Те имаха предимство през първата част, като още в началото на срещата тяхно попадение бе отменено поради засада. Кристиан Щрайх пусна рекордьора по голове за Фрайбург Нилс Петерсен за второто полувреме и домакините изглеждаха по-добре. Те обаче бяха наказани при една контраатака след техен ъглов удар. Томи премина три четвърти от терена преди да прати топката над вратаря и да удвои аванса на Фортуна. Домакините натиснаха до края, но не създадоха реални положения.

За отбора на Рьослер това бе първа победа за 2020 г. Тимът е на 16-то място в зоната на плейофите, но се отдалечиха на три точки от 17-ия Вердер.