Ман Сити дръпна със седем точки пред Лестър преди важното гостуване на Реал (видео)

Манчестър Сити увеличи преднината си пред Лестър на седем точки, след като победи с 1:0 третия във временното класиране на Премиър лийг на "Кинг Пауър Стейдиъм". Серхио Агуеро пропусна поредната дузпа за шампионите през този сезон, но въпреки това тимът на Джосеп Гуардиола стигна до победата след гол на Габриел Жезус в 80-ата минута. Така Сити записа ценен успех в психологически план преди важното гостуване на Реал Мадрид през следващата седмица.

Брендън Роджърс направи три промени в сравнение с двубоя с Уулвърхамптън. Кристиан Фукс, Денис Прает и Келечи Ихеаначо бяха титуляри за Лестър. Хамза Чъдури пропусна двубоя заради наказание.

Джосеп Гуардиола не даде почивка на никой от основните си играчи въпреки предстоящото гостуване на "Сантиаго Бернабеу". Фернандиньо се завърна като партньор на Аймерик Лапорт в центъра на отбраната. Рияд Марез и Илкай Гюндоган също стартираха. Давид Силва и Габриел Жезус останаха на пейката за началото.

В осмата минута Варди се откъсна зад отбраната на "гражданите" и стреля към далечния ъгъл, но домакините нямаха късмет, тъй като топката срещна гредата. Гостите отговориха с удар на Марез от 25 метра, но Шмайхел изби.
В 17-ата Манчестър Сити организира бърза атака. Агуеро с едно докосване осигури много добра възможност за Гюндоган, но Шмайхел изби с крак.
В 29-ата минута Мадисън изпълни пряк свободен удар, след който топката срещна ръцете на Де Бройне, който бе част от стената. Ситуацията бе прегледана от ВАР, но до наказателен удар не се стигна.
Мадисън изпълни много добре пряк свободен удар в 37-ата минута, когато прехвърли стената и насочи топката до гредата, но Едерсон реагира добре и изби.
Малко след това плеймейкърът на Лестър центрира много прецизно от дълбочина в наказателното поле. Ихеаначо изскочи зад отбраната и атакува топката с глава, но Едерсон излезе напред и двамата се сблъскаха. Решението бе за корнер в полза на домакините.
В добавеното време "гражданите" организираха мълниеносна контраатака, която завърши с гол на Агуеро. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на аржентинеца.
Харви Барнс се появи в игра за началото на второ полувреме на мястото на Ихеаначо. Това вкара доста скорост в атаката на Лестър. Още в първата минута Барнс проби отляво и центрира в наказателното поле, но там нямаше кой да засече.

В 53-тата минута Де Бройне получи от Родри и стреля много добре до гредата, но Шмайхел спаси.

Манчестър Сити получи дузпа след час игра, след като удар на Гюндоган срещна ръката на Денис Прает. Агуеро обаче не изпълни добре наказателния удар и Шмайхел спаси. Малко след това стражът на Лестър отново се намеси блестящо, избивайки нов изстрел на Агуеро.

В 71-вата минута Варди стреля много добре от воле след центриране на Перейра, но топката профуча встрани от дясната греда на вратата на Едерсон.
10 минути преди края Манчестър Сити най-сетне стигна до гола. Марез направи страхотен рейд, след което изведе много добре Жезус, който изскочи на ръба на засадата и пусна топката покрай Шмайхел. Голът премина традиционната проверка на ВАР за засада, след което бе окончателно зачетен.
Манчестър Сити е на 19 точки зад лидера Ливърпул, който в понеделник приема Уест Хам на "Анфийлд".