Антъни Дейвис се контузи, но се върна в игра, Лейкърс надиграха Мемфис

Лука Дончич отбеляза 33 точки, спечели 10 борби и направи 8 асистенции, а резервата Макси Клебер записа рекордните в кариерата си 26 точки при победата на Далас Маверикс над Орландо Меджик като гост със 122:106 в среща от редовния сезон на НБА. Клебер изигра силна последна четвърт, в която вкара три тройки и завърши с 12 точки. Кристапс Порзингис се отличи с 24 точки и 10 борби за Маверикс. Тим Хардауей-младши завърши с 16 точки и 6 борби. За Маджик Еван Фурние вкара 28 точки (5 тройки), а Никола Вучевич записа 27 точки и 12 борби.

Гордън Хейуърд реализира 29 точки за успеха на Бостън над Минесота Тимбъруулвс със 127:117. Джейсън Тейтъм добави 28 точки, а Селтикс печелят четвърти пореден мач. Малик Бийзли пък вкара 27 точки за тима на Минесота, който игра без контузения си център Карл-Антъни Таунс. Минесота загуби за 16-и път в последните си 17 двубоя.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 32 точки за успеха на Лос Анджелис Лейкърс срещу Мемфис Гризлис със 117:105. Антъни Дейвис получи травма на прасеца в първата част, но доигра срещата и записа 28 точки и 13 борби. Ейвъри Брадли добави 14 точки. За Мемфис най-резултатен беше Джош Джаксън с 20 точки.

Ню Орлиънс Пеликанс победи Портланд Трейлблейзърс със 128:115 след 25 точки на Зайън Уилямсън и 20 точки и 9 асистенции на Джру Холидей. Брендън Инграм добави 16 точки и 6 асистенции за “Пеликаните”, който печелят за седми път в последните си 10 мача. Си Джей МакКолъм беше най-полезен за Портланд с 27 точки, 10 асистенции и 6 борби. Кармело Антъни завърши с 20 точки.

Дежонте Мъри вкара 23 точки за успеха на Сан Антонио Спърс над Юта Джаз със 113:104, а ДеМар ДеРоузън се отчете с 18. Кливланд Кавалиърс спечели срещу Вашингтон Уизардс със 113:108, а Индиана Пейсърс победи Ню Йорк Никс със 106:98.

Крис Пол пък се отличи с 29 точки за успеха на Оклахома Сити Тъндър срещу Денвър Нъгетс със 113:101. Никола Йокич вкара 32 точки за Денвър. Шампионът Торонто Раптърс надделя над Финикс Сънс със 118:101 след 37 точки и 12 борби на Паскал Сиакам.