Зрелище с шест гола, но без победител между Бетис и Майорка (видео)

Отборите на Бетис и Майорка сътвориха страхотно зрелище в сблъсъка помежду си от 25-ия кръг в Примера дивисион. Двубоят на “Бенито Вийярамин” предложи много вълнение за зрителите по трибуните, които видяха общо шест гола, но в крайна сметка победител нямаше и мачът завърши 3:3.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата с голове на Хуан Ернандес в 16-ата и Анте Будимир в 27-ата минута, но и в двата случая домакините успяваха да изравнят след две дузпи, реализирани от Серхио Каналес в 19-ата и Набил Фекир в 35-ата минута.

В началото на второто полувреме Бетис за пръв път излезе напред в резултата след гол на Хоакин Санчес в 48-ата минута за 3:2. Севилци можеха да дръпнат дори с два гола, но в 65-ата минута попадение на Серхио Каналес не бе зачетено заради засада.

В 70-ата минута обаче Майорка отново възстанови равенството след точен изстрел на Такефуса Кубо, като това се оказа и последния гол в мача.

Така двата тима разделиха по точка, като Бетис няма победа вече пети пореден мач и с 30 точки заема 12-ото място в класирането. Майорка пък излезе временно над чертата на 17-ото място с 22 точки.