Арсенал направи първата крачка към 1/8-финалите след чиста победа в Пирея (видео)

Арсенал постигна важна победа с 1:0 като гост на Олимпиакос, с която улесни значително задачата си да се класира за 1/8-финалната фаза на Лига Европа. Александре Лаказет реализира единственото попадение на "Георгиос Караискасис" девет минути преди края, а в оставащото време  лондончани пропуснаха дори да удвоят аванса си.
Вторият по сила европейски клубен турнир остава най-прекият път, по който "артилеристите" могат да се класират за участие в Шампионската лига, така че Микел Артета подходи сериозно към двубоя в Пирея. Мениджърът на гостите направи пет промени в състава си в сравнение с мача с Нюкасъл през уикенда. Шкодран Мустафи, Матео Гендузи, Джо Уилок, Габриел Мартинели и Александре Лаказет започнаха. Гилерме, Камара и Бухалакис стартираха в халфовата линия на домакините. Валбуена бе отляво на атаката, а Фортунис остана на пейката за началото.
Домакините влязоха много надъхано в двубоя и в първите минути пропуснаха две чудесни възможности. В самото началото Лено спаси добре насочен диагонален удар на Валбуена. Малко след това центриране на французина бе засечено с глава от Масурас, но топката премина над напречната греда.

Арсенал поуспокои постепенно играта, а в 21-вата минута стигна и до първото си голово положение, но Лаказет не успя да уцели вратата от осем метра, след като Мартинели положи много усилия да стигне преди това до топката и да я центрира перфектно към французина.

След това двата отбора успокоиха темпото и до края на първата част действаха доста по-предпазливо.
Второто полувреме вървеше значително по-безинтересно, но не и в заключителната си част. В 71-вата минута Лено се намеси блестящо, спасявайки удар на Ба от няколко метра, но след това и флагът бе вдигнат за засада. Минута по-късно стражът на Арсенал отново се намеси, след като парира изстрел на Валбуена от фаул от 30-ина метра. Първоначално Лено изпусна топката, но след това успя все пак да я улови.
В 81-вата минута Арсенал постигна своето. Обамеянг догони до тъчлинията дълго диагонално подаване, а след това продължи към Букайо Сако. Левият бек центрира много добре към непокрития Лаказет, който засече отблизо. Три минути след това французинът можеше да вкара и втори гол. Арсенал организира светкавична контраатака, Обамеянг намери Лаказет в наказателното поле, но Жозе Са се справи много добре и изби. След корнера Сократис засече с глава, но топката срещна гредата.