Арда с трета поредна победа в Суперлигата (видео + снимки)

Волейболистите на Арда (Кърджали) постигнаха 3-а поредна и общо 4-а победа в Суперлигата на България за мъже, след като се наложиха категорично у дома над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:23, 25:21, 25:21) в отложена среща от 16-ия кръг, играна тази вечер пред около 400 зрители в зала "Арпезос".

По този начин Арда се изкачи на 10-о място във временното класиране с 13 точки след 4 победи и 12 загуби, с колкото е и 11-ия Черно море (Варна), но с 9 точки. Дупничани пък продължават да са 5-и с 9 победи, 7 загуби и 28 точки. В редовния 17-и кръг кърджалийци са гости на Арда, а Марек приема шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас). И двата мача са в събота (22 февруари)

Гостите от Марек играха без основното си либеро Владислав Иванов, който получи контузия в предния мач, а като цяло тимът от Дупница не успя да покаже своите възможности, въпреки, че дори имаше свои фенове на мача в зала "Арпезос". Арда пък демонстрира страхотен ентусиазъм и хъс пред собствена публика за победата.

В първия гейм Марек водеше до 18:14, след което две поредни блокади на Невен Нешев и успешни атаки доведоха до равенство при 18:18. Волейболистите на Арда се окрилиха и натиснаха максимално, показаха стабилност в посрещане, като взеха гейма с минималното 25:23. В следващите две части кърджалийци вземаха първоначален аванс, диктуваха играта и спечелиха чисто мача с 3:0 след 25:21 и 25:21.

За най-полезен играч (MVP) на мача бе обявен Дейвид Кръстев от Арда.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:23, 25:21, 25:21)
АРДА: Христо Петков, Дейвид Кръстев, Невен Нешев, Кирил Хаджиев, Васил Атанасов, Венцислав Трифонов - Владислав Лукаревски-либеро (Димо Димов)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
МАРЕК: Чоно Пенчев, Петър Христосков, Светослав Иванов, Костадин Стойков, Борислав Апостолов, Павел Душков - Хакан Хакаев-либеро (Светослав Станков, Илиян Преспов, Яни Георгиев, Любомир Янков)

Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.