РБ (Лайпциг) се върна на победния път точно за мача с Тотнъм (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) не се затрудни с намиращия се в зоната на изпадащите Вердер (Бремен) и го надви с 3:0 в двубой от 22-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините излязоха начело в класирането с 2 точки повече от Байерн (Мюнхен), който играе в неделя вечер. Успехът е първи за тима на Юлиан Нагелсман след четири поредни мача без победа във всички турнири. Сред резервите в състава на Вердер беше българинът Илия Груев, но той така и не се появи в игра. 19-годишният халф попадна в групата на няколко пъти и по-рано през сезона.

Мачът протече по перфектен за Разенбалшпорт начин, за да може тимът да съхрани сили за предстоящото в сряда гостуване на Тотнъм в първа среща от 1/8-финалите в Шампионската лига. “Червените бикове” забиха два гола от статични положения през първото полувреме, а секунди след почивката си подсигуриха успеха с трети гол.

Лукас Клостерман вкара за 1:0 в 18-ата минута на празна врата след подаване на Патрик Шик, а 39-ата самият чех удвои след корнер. Така Шик вече има 6 попадения за Лайпциг в 12 мача в Бундеслигата, докато за 46 двубоя в Серия “А” за Рома реализира само 5 гола.

Веднага след подновяването на играта Норди Мукиеле се възползва от нова слабост в защитата на съперника и беше точен за 3:0.

До края играчите на Вердер не успяха да сторят нищо запомнящо се и отборът вече има 4 поредни загуби и е с най-лоша голова разлика.