Монтана превзе Бургас, Тони Тасев с фантастичен гол (видео)

Отборът на Монтана записа успех с 2:0 над Нефтохимик в среща от 19-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за "сините" реализираха Тони Тасев (33) и Атанас Илиев (84).

С този успех Монтана остава на трето място с актив от 36 точки. Нефтохимик пък се намира на седма позици с 27 пункта.

В 15-ата минута Димитър Костадинов направи отличен пробив по левия фланг, след което центрира в наказателното поле към Живко Петков, който обаче не успя да засече топката с глава. Две минути по-късно Монтана отговори със страхотна атака. Сергей Георгиев центрира по земя в наказателното поле, където от няколко метра Атанас Илиев стреля силно, но право в тялото на Росен Андонов.

В 27-ата минута Димитър Костадинов опита мощен шут от малко над 20 метра, но кълбото попадна право в ръцете на Васил Симеонов.

В 33-ата минута "сините" стигнаха до първия гол в Бургас. Крилото на Монтана Тони Тасев вкара фантастичен гол от пряк свободен удар.

Секунди преди края на първата част Цветан Филипов отправи удар, който обаче бе твърде неточен.

В 57-ата минута "сините" направиха добра контраатака, която завърши с мощен шут на Тони Тасев, но кълбото премина встрани от целта. В 77-ата минута резервата Йордан Йорданов отправи опасен удар от въздуха, но стражът на домакините се намеси много добре.

В 84-ата минута Преслав Петров центрира по земя в наказателното поле, където Андонов отклони топката, но там бе Атанас Илиев, който от близка дистанция вкара поредния си гол във Втора лига.

До края на срещата домакините се опитаха да стигнат поне до почетен гол, но отбраната на Монтана се справи.

НЕФТОХИМИК - МОНТАНА 0:2