Ясни са полуфиналистите в Ротердам

Испанецът Пабло Кареньо Буста и канадският тинейджър Феликс Оже-Алиасим ще играят един срещу друг на полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 2,155 милиона евро.

Буста победи на четвъртфиналите Яник Синер (Италия) със 7:5, 3:6, 7:6(6) за 2:46 часа,

Испанецът пропиля тримачбола в десетия гейм на третия сет, след което спаси два мачбола на съперника в тайбрека. Той стигна до успеха, след като направи обрат от 4:6 до 8:6 в тайбрека.

Феликс Оже-Алиасим елиминира Аляж Бедене (Словения) с 6:4, 7:6(6). Канадецът направи един пробив в първия сет, а в края на тайбрека взе три поредни точки и затвори мача.

Защитаващият титлата си Гаел Монфис (Франция) записа победа в два сета над Даниел Евънс (Великобритания) - 7:6(5), 6:2.

В последния мач за деня пък Филип Крайнович (Сърбия) се справи със 7:6(2), 6:4 с Алесандър Рубльов (Русия). Така той ще срещне на 1/2-финала Монфис.