ЛАСК ликува в дербито с РБ Залцбург след голеада

Отборът на ЛАСК (Линц) постигна изключително ценна победа над РБ Залцбург в дербито на 19-ия кръг на първенството на Австрия. Двата тима, които са основни претенденти за титлата през този сезон, направиха страхотно шоу в сблъсъка помежду си, като си отбелязаха общо 5 гола, но гостите ликуваха с 3:2 в своя полза.

ЛАСК взе преднина от два гола в средата на първото полувреме. Първо Доминик Фризер откри в 20-ата, а след това Джеймс Холанд удвои в 25-ата минута.

В 40-ата минута Масайа Окугава върна домакините в мача, намалявайки на 1:2.

В началото на втората част обаче съставът от Линц отново си върна преднината от два гола с ново попадение на Фризер в 56-ата минута.

РБ Залцбург натисна и успя да върне един гол в 81-ата минута чрез Енок Муепу, но времето не стигна на домакините да се доберат поне до изравняване.

Така ЛАСК си тръгна с важна победа, с която излезе на 1-ото място във временното класиране с 45 точки, изпреварвайки днешния си съперник. РБ Залцбург пък вече е 2-и с 44 точки.