Казанлък Волей се справи със Славия на допълнителния турнир

Марица мина лесно и през ЦСКА за 14-а си победа

Волейболистките на Казанлък Волей записаха 6-а победа в НВЛ-жени. "Розите" се наложиха над Славия с 3:1 (25:14, 25:15, 22:25, 25:17) в първия си мач от втория допълнителен турнир в първенството, който се провежда в зала "Багира".

Казанлъчанки са 5-и във временното класиране с 6 победи, 8 загуби и 16 точки. Славия пък е на 7-о място с 3 победи, 11 загуби и 10 точки. Утре (14 февруари) на турнира Казанлък Волей среща ЦСКА, а Славия излиза срещу шампионките от Марица (Пловдив). Срещите са от 16,00 и 18,30 часа.

В първия гейм Славия поведе, но не успя да задържи предимството си дълго. След това играта продължи точка за точка, но домакините от Казанлък взеха превес и постепенно оформиха стабилна преднина. Тя се запази до края и те излязоха напред в резултата след 25:14. Впоследствие, двата тима започнаха равностойно във втората част, но възходящата линия на "розите" продължи и авансът им стана 2:0 след 25:15.

Третата част беше под диктовката на Славия през по-голямата част от времето. Няколко пъти домакините от Казанлък се доближиха на точка-две, но в крайна сметка пасивът на "белите" намаля на 1:2 гейма след 25:22. Четвъртата част протече под доминацията на "розите" и те записаха победа след 25:17 и 3:1.

Над всички за Казанлък бе Кристина Йорданова със страхотните 22 точки (33% ефективност в атака и 30% позитивно посрещане), от които цели 12 аса!. Патрисия Йончева пък добави още 18 точки (1 блок, 1 ас, 50% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) за победата. За тима на Славия опитната Ася Динова и Ванеса Иванова приключиха с по 10 точки.