Избраният под №1 в драфта на НБА Зайън Уилямсън с личен рекорд

С 31 точки на избрания под №1 в драфта Зайън Уилямсън Ню Орлиънс Пеликанс победи у дома Портланд Трейл Блейзърс със 138:117.

В отсъствието на водещия си реализатор Брандън Инграм "пеликаните" започнаха лошо срещата и изостанаха с 16 точки още преди края на първата четвърт, но след това имаха категорично предимство, което бе най-видно в третата част, спечелена с 41:21.

Джей Джей Редик добави 20 точки за успеха на домакините, 17 вкара Джош Харт, а Джрю Холидей завърши с 16 точки и 10 асистенции.

Деймиън Лилард и Си Джей МакКълъм бяха най-резултатни за Портланд с по 20 точки, 18 вкара Кармело Антъни, а със 17 завърши центърът Хасан Уайтсайд.

В другите два мача от тази нощ Вашингтон Уизардс записа домакински успех над Чикаго Булс със 126:114 след 30 точки на Брадли Бийл, докато Сан Антонио Спърс победи Оклахома Сити Тъндър като гост със 114:106, след като Дежонте Мъри и ЛаМаркъс Олдридж вкараха по 25 точки.