Станислав Костов успял да впечатли Дерменджиев

Станислав Костов е хванал окото на националния селекционер Георги Дерменджиев по време на контролата на сините срещу Рапид (Виена). Тогава благоевградчанинът започна от първата минута за "сините" и остана на терена до края на първото полувреме, пише "Тема спорт". Костов не успя да се разпише срещу австрийците, но бе на ниво. Дерменджиев тогава беше на трибуните в Турция.

Станислав Костов: Ако бием ЦСКА, имаме шансове за титлата

До момента Станислав има 3 мача за националния отбор. За последно носи фланелката на 22 март 2019 година в евроквалификацията с Черна гора (1:1) В София. Нападателят се появи на терена като резерва и изработи дузпа, която бе реализирана от Тодор Неделев. Дебютът му бе на 16 ноември 2018-а при равенството 1:1 при гостуването на Кипър.

Дерменджиев познава качествата на Костов от съвместния им престой на "Герена" миналата пролет. Той бе кратък, но тогава Станислав играеше най-добрия си футбол. През миналата кампания стана Голмайстор №1 на елита, като реализира 24 попадения. За националния отбор той все още не се е разписвал.