Монфис и Поспишил ще играят за титлата в Монпелие

Двукратният шампион Гаел Монфис (Франция) се класира за четвърти път в кариерата си за финала на турнира по тенис на твърди кортове на родна земя в Монпелие с награден фонд 606350 евро.

Поставеният под номер 1 Монфис не допусна брейк в мача и победи седмия в схемата Филип Крайнович със 7:6(4), 6:2.

33-годишният представител на домакините реализира обрат от 2:4 точки в тайбрека на първия сет, а след това доминираше във втората част, която взе с пробиви в четвъртия и в седмия гейм.

Така Монфис, шампион в Монпелие през 2010 и 2014 година, достигна до 30-ия си финал в турнирите на АТП и ще търси девети трофей срещу канадеца Вашек Поспишил.

Поспишил, 132-и в света в момента, елиминира втория в схемата Давид Гофен (Белгия) с 6:3, 1:6, 7:5.

Гофен сервираше за мача при 5:4 в третия сет, но 29-годишният канадец реализира обрат със серия от три поредни гейма и запази надежди за дебютен трофей.

Така той достига до втория финал в кариерата си и първи от Вашингтон през 2014 година.

Деветият в световната ранглиста Монфис има пет победи в пет мача срещу Поспишил, който е достигал до 25-ото място в класацията на АТП.