Порто спечели надстрелването с Бенфика

Порто спечели голямото дерби на Португалия срещу вечния си враг Бнфика. Тази вечер двата гранда се изправиха един срещу друг на “До Драгао” в сблъсък от 20-ия кръг на Примейра лига. Те сътвориха поредния голов спектакъл и не оставиха зрителите равнодушни, като си вкараха общо пет гола, но домакините ликуваха с 3:2.

“Драконите” първи взеха преднина в мача в 10-ата минута с гол на  Сержио Оливейра, но Бенфика бързо се окопити и изравни чрез Карлос Винисиус в 18-ата минута.

В края на полувремето домакините отново излязоха напред в резултата. Първо Алекс Телес вкара от дузпа в 38-ата минута, а след това Рубен Диаш си отбеляза автогол за 3:1.

Бенфика обаче не се предаде и в 50-ата минута Карлос Винисиус вкара нов гол за 3:2.

До края на двубоя обаче не паднаха повече попадения и Порто ликуваше като краен победител.

С този успех “Драконите” върнаха интригата в първенството, като се доближиха на 4 точки от своя съперник. Бенфика остава начело в таблицата с 54 точки, докато Порто е втори с 50.